EDİRNE LALAPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü Etkinliği Programı

12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü Programı
12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü Etkinliği Programı

 

           12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif ERSOY’u Anma Programı Cumhuriyet Ortaokulu Çok Amaçlı Toplantı Salonunda, saat 10:00’da başladı.

 

            Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Lalapaşa Çok Programlı Anadolu Lisesi Felsefe Öğretmeni Sema SARI, günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaptı. Sema SARI yaptığı konuşmada;  Mehmet Akif ERSOY’un çok yönlü bir şair ve kişilik olduğunu vatanını çok seven ve vatanı için her zorluğu göze alan bir vatanperver olduğunu belirtti.

 

Lalapaşa Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencisi Esin AKBULUT, Mehmet Akif ERSOY’u hayatını anlattı.

 

İlçemizde yapılan İstiklal Marşı’nı Okuma yarışmasında ilkokullar arasında 1. olan Atatürk İlkokulu Öğrencisi Sıla PAKSUZ’a ödülünü İlçe Kaymakamımız Mehmet DURGUT, Ortaokullar arasında 1. Olan Hacıdanişment Ortaokulu Öğrencisi Pınar AKTAŞ’a ödülünü Garnizon Komutanı Özgür BEKTAŞ, Lalapaşa Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencileri arasında yapılan Safahat’tan bir şiir okuma yarışmasında 1. olan Özge KOCABIÇAK’a ödülünü İlçe Emniyet Amiri Ahmet ARICAN verdiler.

 

Lalapaşa Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencilerinin okuduğu şiirler ve yapılan gösterilerle İstiklal Marşımızın yazılışı ve kabulü aşamaları canlandırıldı.

 

            12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif ERSOY’u Anma Programına İlçe Kaymakamımız Mehmet DURGUT, Garnizon Komutanı Özgür BEKTAŞ, İlçe Emniyet Amiri Ahmet ARICAN, İlçe Milli Eğitim Müdürü Nail YILMAZ, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Tacetdin ALDEMİR, Daire Amirleri, Okul Müdürleri, Öğretmenler, Siyasi parti temsilcileri ve Öğrenci velileri katıldılar.

 

 

 

 

Cumhuriyet Caddesi Lalapaşa Hükumet Konağı Giriş Kat - 0284 321 40 02

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.