EDİRNE LALAPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

19 MAYIS ATATÜRK´Ü ANMA ve GENÇLİK ve SPOR BAYRAMI, HAFTA BOYUNCA DÜZENLENEN ETKİNLİKLERLE KUTLANDI.

 
 19 MAYIS ATATÜRK´Ü ANMA ve GENÇLİK ve SPOR BAYRAMI, HAFTA BOYUNCA DÜZENLENEN ETKİNLİKLERLE KUTLANDI.

        19 Mayıs Atatürk´ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı, hafta boyunca düzenlenen etkinliklerle  coşkuyla kutlandı.15 Mayıs pazartesi günü Lalapaşa halkının,öğrenci,öğretmen ve idarecilerin katıldığı gençlik yürüyüşü ile başladı.

      Hafta boyunca öğrencilerin katılımıyla gerçekleşen,atletizm yarışması,voleybol müsabakları , futbol müsabakaları,bisiklet turu,satranç turnuvası,masa tenisi turnuvası,eğlenceli oyunlar gerçekleştirildi.

         19 Mayıs Atatürk´ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı, Lalapaşa Hükümet Konağı önünde Atatürk Anıtı´na Çelenk Sunma Töreni ile son buldu.19 Mayıs Cuma günü saat 10.00’ da İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Nail YILMAZ, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü çelengini, Atatürk anıtına sundu. Tören 1 dakikalık saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı´nın okunmasıyla devam etti.  Çelenk sunma töreni İlçe Kaymakamı Sayın Şenol ÖZTÜRK, Garnizon Komutanı V. Sayın Ramazan DEMİR ve Belediye Başkanı Sayın Bülent ŞAHİNŞAH, ilçe Daire Amirleri, Okul Müdürleri, öğretmenler ve öğrencilerin katılımı ile gerçekleştirildi.

        Tören İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Nail YILMAZ ve İlçe Kaymakamı Sayın Şenol ÖZTÜRK´ün günün anlam ve önemini belirten konuşmalarının ardından sona erdi. Kaymakamımız Şenol ÖZTÜRK, yaptığı konuşmada "19 Mayıs bir milletin küllerinden yeniden doğduğu gündür ve o gün Gazi Mustafa Kemal tarafından siz gençlere hediye edilmiştir. Dolayısıyla bu emanete sahip çıkmak sizlerin boynunuzun borcudur. Sizler milli ve manevi değerlere sahip bir neslin torunlarısınız, sizler Söğüt’te doğup üç kıtaya yayılan dev bir imparatorluğun kurucusu Ertuğrul gazinin nesillerisiniz, sizler köklü bir tarihin devamısınız, sizler Gazi Mustafa Kemal’in umutlarısınız. Biz sizlere güveniyoruz ve sizlerle gurur duyuyoruz. 15 Temmuzda göstermiş olduğunuz iradeden şu çok net anlaşılıyor ki bu ülkeye kimse dizlerinin üzerine oturtamaz ve bu gençliği kimse uyutamaz. Kaymakamımız sözlerine şöyle devam etti. Biz sizleri her alanda vizyonu olan bireyler olarak bilimde, sanatta, sporda, siyasette, bürokraside, teknolojide, sosyal ve kültürel aktivitelerde en ön sıralarda görmek istiyoruz. Çünkü sizler bu ülkenin geleceğisiniz onun için kendinizi yetiştirmelisiniz, vizyonu ve misyonu olan bir birey olmalısınız” dedi.
Törene, Kaymakamımız Sayın Şenol ÖZTÜRK, Garnizon Komutanı V. Sayın Ramazan DEMİR ve Belediye Başkanı Sayın Bülent ŞAHİNŞAH, Daire amirleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.30-05-201730-05-201730-05-201730-05-201730-05-201730-05-201730-05-201730-05-201730-05-201730-05-201730-05-2017 

Cumhuriyet Caddesi Lalapaşa Hükumet Konağı Giriş Kat - 0284 321 40 02

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.