EDİRNE LALAPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Nail YILMAZ´ın 10 Kasım Atatürk´ü Anma Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Nail YILMAZ´ın 10 Kasım Atatürk´ü Anma Mesajı

 

         

          Medeniyetler, milletin kaderini belirleyen liderlerin öncülüğünde kurulmuştur. Toplumlarını önceleyen liderler ancak, ülkelerini geleceğe taşır. Liderlerine değer veren milletler de geleceğin belirleyicisidir.

 

            Milletimizin var olma mücadelesinde en önemli payın sahibi, tarihin akışına yön veren lider, Ulu Önder Atatürk’tür. O, büyük bir lider olmanın yanında, dâhi bir asker,  tüm insanlığa rehber olmuş, eşsiz bir devlet adamıdır.

 

            Tarihin her sayfasına acı ve şanlı hatıraların altın harflerle kazındığı bir mirasın sahibi Yüce milletimiz, kendini milletine adayan liderini hiçbir zaman unutmayacaktır. O’nun gösterdiği yolda emin adımlarla ilerlemeye devam edecektir.

 

            Eğitim camiası olarak en öncelikli sorumluluğumuz;Cumhuriyetimizin değerlerine sahip çıkan, muasır medeniyet seviyesine ulaşma idealinin gerçekleşmesine katkıda bulunan nesiller yetiştirmektir.

 

            Milletçe en büyük görevimiz: “Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, ancak Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.” veciz sözünde ifadesini bulan emanete sahip çıkmaktır.

 

             Bu vesileyle ebediyete intikalinin 79. yılında Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük komutan, eşsiz devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, dava ve silah arkadaşlarını, istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını, rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.

 

Cumhuriyet Caddesi Lalapaşa Hükumet Konağı Giriş Kat - 0284 321 40 02

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.