EDİRNE LALAPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Nail YILMAZ´ın Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Nail YILMAZ´ın Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

 

          Cumhuriyet, özgürlüğün, barışın, kardeşliğin simgesi, ülkemizin her bir ferdinin ortak sesidir. Al bayrağın gölgesinde, verilen şanlı mücadelelerin sonunda kazanılan zaferlerin zirvesidir. Cumhuriyet, çağdaş medeniyetler seviyesine ulaşmanın göstergesidir.

 

            Hiç şüphe yoktur ki,Cumhuriyetimiz ve demokrasimiz, en önemli değerimizdir.Milletimiz, demokratik kazanımların bilinciyle yarınlarına güvenle yürümektedir. Milletçe ortak idealimiz; herkesin demokrasi ve hürriyet içinde yaşadığı, hak ve özgürlüklerini evrensel standartlarda kullandığı, her alanda olduğu gibi eğitimde de ileri bir Türkiye’dir.

 

                Eğitim camiası olarak en öncelikli sorumluğumuz, Türkiye Cumhuriyeti’ni ilelebet yaşatma gayesiyle, üreten, etkin, dinamik, başarılı nesiller yetiştirme yolunda kararlı adımlarla ilerlemektir. Çünküdemokrasiye hayat veren güç, eğitimdir.

 

            Güçlenen ve büyüyen Cumhuriyetimizin 94. yıl dönümünde Ulu Önder Atatürk’ün: “Türkiye Cumhuriyeti her manası ile büyük Türk milletinin öz ve aziz malıdır. Kıymetli evlâtlarının elinde daima yükselecek, ebediyen yaşayacaktır.” veciz sözünde işaret ettiği hedeflere yaklaşmış olmak en büyük gururumuzdur.

 

            Bu necip millet; canlarıyla ve çabalarıyla Cumhuriyete sahip çıkanları, her daim vatanı omuzlarının üstünde tutanları asla ve asla unutmayacaktır.

 

            Bu vesileyle Aziz Milletimizin Cumhuriyet Bayramını kutluyor, Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları başta olmak üzere, canlarını feda ederek bu vatanı bizlere miras bırakan tüm şehitlerimizi, gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Ruhları şad olsun.

 

Cumhuriyet Caddesi Lalapaşa Hükumet Konağı Giriş Kat - 0284 321 40 02

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.