EDİRNE LALAPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Nail YILMAZ´ın Cumhuriyet Bayramı´nı Kutlama Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Nail YILMAZ´ın Cumhuriyet Bayramı´nı Kutlama Mesajı

 

            Cumhuriyet, özgürlüktür, barıştır, medeniyettir. Sevgiyi, saygıyı esas alan, birbirini dinleme ve anlama iradesini gösteren toplumların bir arada yaşama bilincidir. Milletimizin zorlu mücadeleler sonunda ulaştığı değerlerin zirvesidir.

 

            Bağımsızlığı karakteri haline getirmiş yüce milletimizin paha biçilmez bir eseri olan Cumhuriyet, çağdaş medeniyetler seviyesine ulaşma yolunda atılmış en önemli adımdır.  Kurtuluş savaşında, hürriyeti kazanma sürecinde unutulmaz bedeller ödeyenler, tarihi zaferi cumhuriyet ile taçlandırarak milletimize armağan etmişlerdir.

 

           Demokrasi anlayışını hayatlarının düsturu haline getirmiş tüm öğretmen ve eğitim yöneticilerimizin, geleceğimizin teminatı çocuklarımıza benimseteceği en önemli ülkü, Ulu Önder Atatürk’ün: “Ey yükselen yeni nesil, gelecek sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk; onu yükseltecek ve sürdürecek sizsiniz.” veciz sözünde ifadesini bulmaktadır.

 

            Bu vesileyle Aziz Milletimizin Cumhuriyet Bayramını kutluyor, bağımsızlığımızı, birliğimizi, dirliğimizi sağlayan başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Ruhları şâd olsun.

 

Cumhuriyet Caddesi Lalapaşa Hükumet Konağı Giriş Kat - 0284 321 40 02

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.