EDİRNE LALAPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Nail YILMAZ´ın Öğretmenler Günü Kutlama Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Nail YILMAZ´ın Öğretmenler Günü Kutlama Mesajı

 

Öğretmen umuttur, güvendir, gelecektir. Milletimizin var oluşunun ve yarınlarının mimarıdır. Ülkemizin her köşesine ulaşan güzelliklerin arkasındaki en önemli güçtür. Toplumun damarlarına yayılan sevginin, saygının kaynağı, kazanılan başarının anahtarıdır.

 

Her öğrenci cevherdir, her öğretmen ise onu mücevhere dönüştüren sanatkârdır. Hedefine ulaşan öğrenci, öğretmenin de ulaştığı hedeftir. İdeallerimiz, öğrencilerimizin idealleridir.

 

Öğrencinin gönlünde ve gözünde öğretmen, her şeydir. Tükenmez bir bilgi ve sevgi pınarıdır. Geleceğimize açılan kapı,insan yetiştirme sanatçısıdır.

 

Öğretmenlik, hiç sönmeyen bir mum gibi kendini asla tüketmeyen, toplumu aydınlattıkça kendini yücelten bir meslektir. Emekliliği olmayan, her zaman toplumun önünde, vazifesini ömür boyu devam ettiren kutsal bir makamdır. Hakkı ödenemeyecek bir payedir.

 

Öğretmen, geleceği öğrencisinin gözünde görür, yüreğinde yaşar. Bir anne-baba gibi o sevindiğinde sevinir, üzüldüğünde üzülür. Anne-babanın sadece evladına olan ilgisini, yüreğine sığdırdığı binlerce öğrencisiyle paylaşır.

 

Birikimiyle, çabasıyla eğitimin en önemli lideri öğretmenlerimiz, asla karşılık beklemeden, gelecek adına, ülkemiz adına ve insanlık adına hiçbir fedakârlıktan kaçınmadan geleceği inşa etmektedir. Toplumumuz da öğretmenlerimize hak ettiği desteği ve değeri vermekte, öğrencilerimiz de ulaştıkları başarılarıyla öğretmenlerimizi ödüllendirmektedir.

 

Hata yapmanın imkânsızlığının idrakinde bir mesleğin mensupları olarak, taşıdığımız sorumluluğun bilinciyle geleceği ilmek ilmek örme gayretindeyiz. Amacımız, Başöğretmen Ulu Önder Atatürk’ün “ Cumhuriyet sizden "fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür" nesiller ister.” veciz sözündeki mesajı gerçekleştirmektir.

 

Unutmamalıyız ki, tüm değerlerin anlamını yitirdiği günümüz dünyasında, minik yüreklere ilgiyle, sevgiyle, bilgiyle dokunuşunuz, milletimizi aydınlık ve güçlü yarınlara ulaştıracaktır. Her şey sizin, şefkat dolu kalbinizde, bilgiyle donanmış zihninizdedir. Gelecek sizin ufuk çizginizde, paha biçilmez emeğinizdedir.

 

Öğrenmenin, öğretmenin veüretmenin zevkini beraber yaşadığımızdünyanın en değerli pırlantaları, geleceğimizin teminatı çocuklarımız, sizlere emanettir. Emeğinizin bir çığ gibi büyüyerek çağları etkileyeceğine; eğittiğiniz bireylerin, aileyi, toplumu, ülkeyi, hatta tüm dünyayı değiştirme gücüne ulaşacağına can-ı gönülden inanıyorum.

 

Karşılıksız vermeyi ilke edinmiş, bir teşekkür ve bir tebessümle yetinmesini bilmiş fedakârlık abidesi öğretmenlerimiz, sizlere bu milletin her bir ferdi minnettardır.

 

Bu duygularla, en az bizler kadar bugünün heyecanını yaşayan öğrencilerimizin, geleceğin ve bugünün ihtişamlı dünyasının sessiz kahramanları, değerli öğretmenlerimizin Öğretmeler Gününü kutluyor, ebediyete intikal etmiş başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm öğretmenlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.

 

Cumhuriyet Caddesi Lalapaşa Hükumet Konağı Giriş Kat - 0284 321 40 02

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.