EDİRNE LALAPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Nail YILMAZ´ın 2015-2016 Öğretim Yılı Açılış Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Nail YILMAZ´ın 2015-2016 Öğretim Yılı Açılış Mesajı

 

 

 

Eğitim, milletimizin her bir ferdinin büyük bir inançla yürüdüğü en önemli hedeflerinden biridir. Bireyler, medeniyete ait tüm değerleri eğitim sayesinde öğrenir. Geleceğini eğitimde arayan gelişmiş toplumlar, eğitimin geleceğine büyük yatırımlar yaparak gelişimlerini ve ilerlemelerini sürdürürler. Yatırım, eşyaya değil, insana yapıldığında anlam kazanır. Zaman, eşyanın gücünü azaltırken, eğitimin gücünü arttırır.

 

            İnanıyorum ki bugün her birimizin yüreği aynı umutlarla çarpmakta, hepimizin yüzünde aynı duyguların parıltıları dolaşmaktadır. Çünkü ideallerimize bir adım daha yaklaştığımız yeni bir başlangıcı yaşıyoruz. Aynı heyecanı paylaşıyor ve aynı hedeflere yürüyoruz.

 

            Zihinlerin bilgiye, gönüllerin sevgiye ihtiyaç duyduğu günümüz dünyasında öğretmenlerimizin değeri daha iyi anlaşılmaktadır. Fedakâr öğretmenlerimizin minicik fidanlara yaptığı bilgi ve sevgi aşıları, ülkemizi çağdaş medeniyetler seviyesine yükseltecektir. Her birimiz çok iyi biliyoruz ki; toplumumuz, değerli öğretmenlerimizin ellerinden yayılan eğitimin ışığı ile aydınlanacaktır.

 

            Eğitim camiası olarak, öğrencilerimizin akademik başarılarını geliştirmenin yanı sıra onların en iyi biçimde kendilerini ifade etmelerini sağlayan kültür, sanat ve spor etkinliklerine, projelere, yarışmalara ve sosyal sorumluluk çalışmalarına da etkin bir şekilde katılmalarını hedefliyoruz.

 

            Amacımız, Ulu Önder Atatürk’ün “Geleceğin güvencesi sağlam temellere dayalı bir eğitime, eğitim ise öğretmene dayalıdır.” sözünün rehberliğinde, geçmişin birikimini geleceğe taşıyacak donanıma sahip, idealist, çalışkan ve üretken gençler yetiştirmektir. Bu süreçte kuşkusuz en büyük görev, öğretmenlerimizin yanında çocukları için hiçbir fedakârlıktan çekinmeyen velilerimize düşmektedir. Eğitimde başarı, ancak tüm paydaşların üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmesiyle gerçekleşebilir.

 

            Bu duygu ve düşüncelerle başta sevgili öğrencilerimiz olmak üzere tüm eğitim camiasının İlköğretim Haftasını kutluyor, 2015-2016 eğitim-öğretim yılının Ülkemiz, Lalapaşa’mız, velilerimiz, öğrencilerimiz ve tüm eğitim çalışanlarımız için sağlıklı, huzurlu ve başarılı olmasını temenni ediyor, sevgi ve saygılar sunuyorum.

 

Cumhuriyet Caddesi Lalapaşa Hükumet Konağı Giriş Kat - 0284 321 40 02

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.