EDİRNE LALAPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Nail YILMAZ´ın 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Nail YILMAZ´ın 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

 

Değerli Eğitim Yöneticileri ve Öğretmenler, Kıymetli Veliler, Sevgili Öğrenciler;

 

19 Eylül 2016 Pazartesi günü başlayan 2016–2017 eğitim-öğretim yılını başarı ile tamamlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu süre içerisinde göstermiş olduğunuz üstün gayret ve çalışmalarınızdan dolayı her birinizi gönülden kutluyorum. Elinizden gelenin en iyisini yaptığınıza eminim.

 

Eğitim, hepimizin yaşamında belirleyici, vazgeçilmez bir süreçtir. Bireyler, özgün kimliklerini ve gelecek ile ilgili ümitlerini bu süreçte gerçekleştirirler. Hayattaki her başarı, mutluluğu hedefleyen eğitim ortamlarının ürünüdür.

 

Teknoloji ne kadar gelişse de, eğitimin kaynağı insandır. Bilgi, ancak öğretmenlerin öğrencilerine gösterdiği sevgi ve şefkat ile gerçek anlamına kavuşur. Ülkemizin yarınları,idealist öğretmenlerimizin emeği, fedakâr velilerimizin desteğiyle, bilgiyi ve değerleri kuşanmış öğrencilerimizin omuzlarında yükselecektir.

 

Değerli Anne Babalar,

 

Tatlı bir heyecanı yaşayarak daha güzel bir geleceğe biraz daha yaklaştığımız bugün, karnelerin sembolik bir değeri olduğunu asla unutmayalım. Göz bebeğimiz yavrularımızın hayatlarını belirleyecek en önemli etken, yüreklerindeki ve zihinlerindeki birikimdir. Çünkü her öğrenci, keşfedilmeyi bekleyen değerler hazinesidir.

 

Her şeyden önce çocuğunuzu tanımak için onunla vakit geçirmeli, kaliteli bir iletişim kurmanın gayreti içerisinde olmalısınız. Onların geleceği hepimizin geleceğidir. Yarınların bugünlerden daha güzel olacağına inanarak çocuklarımıza daima yaşam sevincini aşılamalıyız.

 

Sevgili Öğrenciler,

 

Alın teriyle bezenmiş bir yılın ardından çabanız ve başarınız nedeniyle sizleri tebrik ediyorum. Yarınlarımızın teminatı olarak sizler bizim için tahmin edemeyeceğiniz kadar çok değerlisiniz.

 

Hayatta başarı için önce inanmak, sonra da hedefe varana kadar yılmadan çalışmak gerekir. Hak ettiğiniz tatil döneminde; öncelikle dinlenmenizi, bol bol kitap okumanızı, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerde bulunarak kendinizi geliştirmenizi öneriyorum.

 

Eğitimdeki Başarının Baş Aktörleri Değerli Meslektaşlarım,

 

Eğitimde başarı, sizin özverili çalışmalarınızla gerçekleşmiştir. Sizin ufkunuz öğrencilerinizin ufku; onların başarısı sizin başarınızdır. Eğitimin her aşamasında sizin emeğiniz büyüktür. Dinlenmeyi en az öğrenciler kadar sizler de hak ediyorsunuz.  Ülkemizin her bir ferdi sizlere minnettardır.

 

En değerli varlıklarımız, çocuklarımızın en iyi eğitimi almaları ve gelecek için sağlam adımlar atmış olmaları hepimizin ortak hedefidir. Ulu Önder Atatürk: “Geleceğin güvencesi sağlam temellere dayalı bir eğitime, eğitim ise öğretmene dayalıdır” veciz sözünde bu gerçeği işaret etmektedir. Eğitim camiası olarak, var gücümüzle bu ülkünün gerçekleşmesi için çaba gösteriyoruz.

 

Bu vesile ile eğitim camiasının tüm paydaşlarına teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum.

 

Cumhuriyet Caddesi Lalapaşa Hükumet Konağı Giriş Kat - 0284 321 40 02

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.