EDİRNE LALAPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Nail YILMAZ´ın 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı İlköğretim Haftası Kutlama Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Nail YILMAZ´ın 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı İlköğretim Haftası Kutlama Mesajı

 

         Eğitim, çağdaş medeniyetler seviyesine çıkabilmek için günümüzde herkesin varını yoğunu dökerek elde etmeye çalıştığı en önemli süreçtir. Aynı zamanda ülkemizin her bir ferdini mutluluğa ulaştıracak kaliteli bir yaşamın yolunu açan geleceğin tek anahtarıdır.

 

            Eğitim, karşılıksız paylaşmaktır.Gönülleri ve zihinleri çağımızın modern prangalarından kurtarıp kapıları ardına kadar açmaktır. Hiçbir maddi payenin değer biçemediği, hiçbir şahsi gayenin fedakârlığının önüne geçemediği, tüm yürekleri aydınlatan sevgi ve bilginin üzerine inşa edildiği bir sevdanın adıdır.

 

            İdealleri gerçeğe dönüştüren, amaçları hedefe vardıran güzide kurumlarımızda, bugün yeni bir başlangıçla, tarifsiz bir heyecanı yaşıyoruz. Sınırsız sevgi yumağı çocuklarımızla, sınırsız bilgiye ulaşmanın kaynağı eğitime adanmış öğretmenlerimizin buluşmasına tanıklık ediyoruz. Her birimiz aynı umutlarla, aynı duygularla,  emin adımlarla, aynı ufka yürüyoruz.

 

             Ne mutlu ki; pırıl pırıl yüzler, bilgiye susamış zihinler, sevgiyle dolup taşan minik yürekler, bugün emin ellerdedir.Her öğrenci bir cevher, her öğretmen ise onu mücevhere dönüştüren en büyük değerdir. Birikimiyle, çabasıyla eğitimin lideri olan öğretmenlerimiz, aydınlık geleceğimizin mimarlarıdır.

 

            Eğitim camiası olarak bizler; öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz, velilerimiz ve eğitime destek olan her gönüldaşımızla birlikte, büyük bir aileyiz. Hayatın en birinci işi eğitim olduğunun bilinciyle çocuklarımızı sadece akademik anlamda değil, onları her alanda özgün, etkin ve başarılı kılacak, kültürel, sanatsal, sosyal ve sportif projelerle de güçlendirmeyi hedefliyoruz.

 

            Amacımız, Ulu Önder Atatürk’ün “En önemli ve verimli vazifelerimiz milli eğitim işleridir. Milli eğitim işlerinde kesinlikle zafere ulaşmak lazımdır. Bir milletin gerçek kurtuluşu ancak bu şekilde olur.” veciz sözünün gereğini yerine getirmek, eğitimde mutlaka başarıya ulaşmaktır.

 

            Eğitimde başarı-başarısızlık ortak sorumluluğumuzdur. Hedeflediğimiz sonuç, ancak tüm paydaşların üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmesiyle gerçekleşebilir. Çok iyi biliyoruz ki; geçmişin birikimini geleceğe taşıyacak olan, geleceğin eğitimini almış bugünün gençleri olacaktır.

 

            Bu duygu ve düşüncelerle başta sevgili öğrencilerimiz olmak üzere tüm eğitim camiasının İlköğretim Haftasını kutluyor, 2017-2018 eğitim-öğretim yılının Ülkemiz, İlçemiz, velilerimiz, öğrencilerimiz ve tüm eğitim çalışanlarımız için sağlıklı, huzurlu ve başarılı olmasını temenni ediyor, sevgi ve saygılar sunuyorum.

 

Cumhuriyet Caddesi Lalapaşa Hükumet Konağı Giriş Kat - 0284 321 40 02

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.