EDİRNE LALAPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yaşar DANIŞ'ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yaşar DANIŞ'ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

 

Cumhuriyet; özgürlüğün, barışın ve kardeşliğin ifadesi, bireylerin hür iradesidir. İnsanlığın ortak birikimi, ülkelerin demokrasiyle idaresidir. Aziz milletimizin de inanç, cesaret ve fedakârlıkla elde ettiği istiklalinin en değerli meyvesidir.

 19 Mayıs 1919'da Atatürk'ün Samsun'a çıkarak Milli Mücadeleyi başlatıp,  29 Ekim 1923 tarihinde de "Türk Milleti'nin karakterine ve adetlerine en uygun olan idare, Cumhuriyet idaresidir." diyerek ilan ettiği Cumhuriyet, Türk Milleti'ne bırakılmış en büyük miras ve vazgeçilmez bir değerdir.

 Bağımsız yaşama arzusuyla elde edilen bu büyük zaferi sürekli hale getirmek isteyen ve hedefi en baştan tam bağımsızlık ve çağdaş medeniyetler seviyesini aşma olarak belirleyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bu hedeflere ancak cumhuriyet ve demokrasi ile varılabileceğini görmüştür. Cumhuriyetimizi, tıpkı kuruluşundaki temel mantıkta olduğu gibi, tam bağımsız, güçlü ve demokrasi içinde yaşayan bir dünya devleti olarak sürekli kılmak için bugün hepimize büyük görevler ve sorumluluklar düşmektedir.

 Demokrasinin güçlenmesi, milletin her bir ferdinin eğitimde ilerlemesinin göstergesidir. Eğitim camiası olarak hedefimiz, Türkiye Cumhuriyeti'ni ilelebet yaşatma gayesiyle, geçmişinden ders alıp geleceğine kararlı adımlarla yürüyen başarılı ve huzurlu nesiller yetiştirmektir. Çünkü demokrasiye hayat veren güç, eğitimdir.

 Bu vesileyle; Cumhuriyetimizin 97. Yılını kutluyor, Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları başta olmak üzere, canlarını feda ederek bu vatanı bizlere emanet eden tüm şehitlerimizi, gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Ruhları şad olsun.

 

Cumhuriyet Caddesi Lalapaşa Hükumet Konağı Giriş Kat - 0284 321 40 02

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.