EDİRNE LALAPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Kemalettin AYDIN´ın 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı I. Dönem Sonu Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Kemalettin AYDIN´ın 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı I. Dönem Sonu Mesajı

Sevgili Öğrenciler,

 

2018-2019 Eğitim-Öğretim yılının ilk dönemini bitirdiğimiz şu günde karnelerinizi aldınız. Sizleri gayretinizden dolayı tebrik ederim. Karnenizdeki notlarınız ne olursa olsun; umudunuzu, cesaretinizi, çalıştığınız takdirde başarılı olacağınıza dair inancınızı hiçbir zaman kaybetmeyiniz.

Karnenizi elinize alınca “Elimden geleni yaptım, yapabileceğimin en iyisi buydu.” diyebiliyorsanız en iyi karne sizindir. Ancak “Çok daha fazlasını yapabilirdim.” diyorsanız, karnenizdeki notlar geliştirilebilir demektir. Unutmayın ki başarısızlık diye bir şey yoktur. Bu tatil, kendinizi geliştirmek; eksiklerinizi gözden geçirmek, yeni döneme yeni heyecan ve gayretle başlamanız için bir fırsat olacaktır. Bir dönem boyunca yoruldunuz. Güzel bir tatili hak ettiniz. Karnelerinizdeki düşük notlar nedeniyle tatilinizin kötü geçmesine izin vermeyiniz. Sizler bu olumsuzlukları telafi edebilecek kapasite ve güce sahipsiniz. Aileleriniz, öğretmenleriniz ve biz buna inanıyoruz.

 

Kıymetli Anne ve Babalar,


            Çocuklarımızın karne notları sadece onların başarısı değil, genel olarak hepimizin eğitimdeki çabalarının göstergesidir. Karnelerdeki notlar öğrencinin “Nasıl biri?” olduğunun değil, okuldaki dersleri “Nasıl öğrenmiş?” sorusunun cevabıdır. Karne notlarıyla öğrencilerimizin değerlendirmemeliyiz. Her öğrencimizin karneye yansımayan yetenekleri, gerçekleştirdiği güzel işler mutlaka vardır.

Karnelerdeki notlar amaç değil bir sonuçtur. Bu sonucun bir anlamı elbette vardır; ancak buradan yola çıkarak çocuklarımızı değerlendirmek, bizleri yanlış sonuçlara götürecektir. Esas olan çocukların başarısını sadece aldığı notlara indirgemeden, onların kapasiteleri ve bireysel özellikleriyle güçlü olduğu alanlarda kendini gerçekleştirmelerine fırsat vermektir.

Çocuklarınızı hoşgörü, sevgi ve sabırla değerlendirdiğinizde notlarının zamanla yükseldiğini göreceksiniz. Çocuklarımızla yakından ilgilenerek onlara gereken desteği ve güveni verdiğimiz ölçüde hayatta daha başarılı olacaklardır. Eğitim, sabırla yol alacağımız uzun bir süreçtir. Bir anı diğer anını katlayarak hızlı bir değişim yaşayan bu dünyamızda çocuklarımıza destek verip yanlarında yer aldığımız sürece başarı grafiklerini artıracaklarını; başarma duygusunun tadına varabileceklerine inanmalıyız.  

 

Değerli Öğretmenlerim,

Günümüzün vazgeçilmez değerleri olan siz saygı değer öğretmenlerim: Büyük bir azim, sabır ve gayret göstererek çocuklarımızı geliştirmek, onları yarınlara hazırlamak adına göstermiş olduğunuz fedakarca çalışmalar için teşekkür ediyorum.

 

Öğretmen ve öğrencilerimize sağlık, mutluluk ve huzur içinde bir tatil geçirmelerini diliyorum.

Cumhuriyet Caddesi Lalapaşa Hükumet Konağı Giriş Kat - 0284 321 40 02

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.