EDİRNE LALAPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçemizde 18 Mart Şehitler Günü Anma Etkinlikleri

İlçemizde 18 Mart Şehitler Günü Anma Etkinlikleri coşku ve hüzün birarada gerçekleştirildi.
 İlçemizde 18 Mart Şehitler Günü Anma Etkinlikleri

 

            18 Mart Şehitler Günü Anma etkinlikleri saat: 09.00’da Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunumuyla başladı.  Tören, çelenklerin sunulmasının ardından Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitlerimiz adına bir dakikalık saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla sona erdi.

 

            Şehitler Günü Anma Programı Saat 09.15’te Cumhuriyet Ortaokulu’nda devam etti. Daha sonra Piyade Teğmen Osman ÖZYÜREK, günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaptı.

 

           Çanakkale Savaşı’nın ruhunu yansıtan, şehitlerimizle içsel bağlar kurmamızı sağlayan şiirlerin okunmasının ardından müzikli slâyt gösterisi, “Çanakkale Destanı Oratoryosu” ve “Silahını Vermeyen Asker” adlı piyes, Cumhuriyet Ortaokulu öğrencileri tarafından sergilendi. Oyun, tüm izleyicilere duygulu dolu anlar yaşattı.

 

Cumhuriyet Ortaokulu öğrenci korosu tarafından “Çanakkale Türküsü” ve “Kahramanlık Türküleri” söylenmesiyle program sona erdi.

 

Programa İlçe Kaymakamımız Mehmet DURGUT, Garnizon Komutanı Özgür BEKTAŞ, Belediye Başkanı Bülent ŞAHİNŞAH, İlçe Milli Eğitim Müdürü Nail YILMAZ, Milli Eğitim Şube Müdürü Tacetdin ALDEMİR, Daire Amirleri, Okul Müdürleri, STK  ve Siyasi Parti temsilcileri, Öğretmen, Öğrenci ve veliler katıldı.

 

 

Cumhuriyet Caddesi Lalapaşa Hükumet Konağı Giriş Kat - 0284 321 40 02

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.