EDİRNE LALAPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Lalapaşa İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Nail YILMAZ´IN 10 Kasım Atatürk´ü Anma Mesajı

Lalapaşa İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Nail YILMAZ´IN 10 Kasım Atatürk´ü Anma Mesajı

 

            Milletimizin var olma mücadelesinde en önemli payın sahibi, tarihin akışına yön veren lider, Ulu Önder Atatürk’tür. O, büyük bir lider olmanın yanında, dâhi bir asker, tüm insanlığa rehber olmuş, eşsiz bir devlet adamıdır. Türk milletinin her zaman yolunu aydınlatan sönmez bir meşaledir.

 

            Tarihin her sayfasına acı ve şanlı hatıraların altın harflerle kazındığı bir mirasın sahibi Yüce Milletimiz, kendini milletine adayan liderini hiçbir zaman unutmayacaktır. O’nun gösterdiği yolda emin adımlarla ilerlemeye devam edecektir.

 

            Milletçe en büyük görevimiz: “Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, ancak Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.” veciz sözünde ifadesini bulan emanete sahip çıkmaktır.

 

             Bu vesileyle ebediyete intikalinin 77. yılında Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük komutan, eşsiz devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, dava ve silah arkadaşlarını, istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını, rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.

 

Cumhuriyet Caddesi Lalapaşa Hükumet Konağı Giriş Kat - 0284 321 40 02

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.