EDİRNE LALAPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Nail YILMAZ´ın 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı Sonu Mesajı

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Nail YILMAZ´ın 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı Sonu Mesajı

Değerli Eğitim Yöneticileri ve Öğretmenler, Kıymetli Veliler, Sevgili Öğrenciler;

 

 2015–2016 eğitim-öğretim yılını huzur ve güven içerisinde sona erdirmenin mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Bu süre içerisinde göstermiş olduğunuz üstün gayret ve çalışmalarınızdan dolayı her birinizi gönülden kutluyorum. 

 

            Sevgili Öğrenciler,

 

Karne heyecanını yaşadığımız bu günde, notlarınız ne olursa olsun ümidinizi, cesaretinizi, inancınızı ve kendinize olan güveninizi yitirmeyerek iyi bir tatil geçirmenizi diliyorum.

 

Tatiller aynı zamanda eksikliklerin giderilmesi için birer fırsattır. Kişinin kendisini, çevresini ve dünyayı doğru biçimde algılayıp yorumlaması, yaşadığı sosyal çevreye uyum sağlaması, akademik başarısının artması kitap okumasıyla doğrudan ilişkilidir.

 

Televizyon, Bilgisayar, internet, sosyal paylaşım siteleri ölçülü kullanılarak zaman ve sıhhat açısından iyi değerlendirilmelidir.

 

Değerli Anne Babalar,

 

            Çocuklarımızın sağlıklı, huzurlu, başarılı ve ayakları yere sağlam basan bireyler olarak yetişmelerinde sizlerin emek ve gayretleri çok büyüktür. Biz biliyoruz ki çocuklarını ihmal eden geleceğini de ihmal eder.

 

Karne notları nasıl olursa olsun, çocuklarımıza güvenmeli, onları cesaretlendirmeli, eksikliklerini tamamlamaları için gereken katkıyı hep beraber sağlamalı, hiçbir karnenin evlatlarımız kadar değerli olmadığını karnenin amaç değil bir araç olduğunu asla unutmamalıyız.    

 

Bu vesileyle çocuklarınızla birlikte eksiklerimizi gidererek sağlıklı, huzurlu ve verimli bir tatil süreci geçireceğinizi ümit ediyorum.

 

            Değerli Öğretmenlerimiz,

 

Bütün bir eğitim öğretim dönemi boyunca öğrencilerimizi ilgi ve yetenekleri doğrultusunda en iyi şekilde yetiştirmek; sağlıklı, mutlu ve kendini gerçekleştirmiş bireyler olarak geleceğe hazırlamak amacıyla öğrencilerimize ve ailelerine gösterdiğiniz destek, emek ve üstün gayretleriniz için her birinize ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyor; çalışmalarınızın gelecek başarılara ışık tutmasını diliyorum.

 

Bu duygu ve düşüncelerle tüm öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve velilerimize sağlıklı, mutlu bir tatil diliyor; sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

 

Cumhuriyet Caddesi Lalapaşa Hükumet Konağı Giriş Kat - 0284 321 40 02

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.