EDİRNE LALAPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ NAİL YILMAZ´IN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI´NI KUTLAMA MESAJI

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ NAİL YILMAZ´IN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI´NI KUTLAMA MESAJI

 

          Çocuk; gelecektir, umuttur, mutluluktur. Hayatı anlamlandıran sevginin kaynağı, insanlığın ortak değeridir. Barışın, kardeşliğin, özgürlüğün timsalidir.

 

            Baharın habercisi cemreler gibi, geleceğin müjdecisidir çocuklar. Dünyayı rengârenk donatan nadide çiçekler gibi, varlıklarıyla ruhumuzu huzura kavuşturan yaşam pınarlarımızdır.

 

            Tomurcuk misalidir her çocuk. İnsanlığın tüm değerlerini minicik yüreğinde taşır. Masumiyetin sembolü ve yaşamın sırrı yavrularımızın bir gülüşüne dünyalar değişilmez…

 

            Ne yazık ki, çağımızın her türlü imkânına sahip modern dünya, hatalarının en ağır faturasını onlara ödetmektedir. Yine de savaşlarla kaybolan insanlığın yeniden inşasının ümidi, tek sermayesi sevgi olan çocuklarımızdır.

 

             Çocukların yüreklerinin gücü, bedenlerinin güçsüzlüğünü anlamsızlaştırır. Minik ellerinden tuttuğumuzda bizi geleceğe taşıyacak enerjiyi onlardan alırız. Zaman, bizlerin üzerindeki sorumluluğu onların omuzlarına yüklemek için bekler.      Bu nedenle çocukların eğitimi, sadece aileyi değil, ülkeyi, hatta medeniyeti ayakta tutar.

 

            En büyük arzumuz, tek damla gözyaşının dökülmediği, dünyada barış ikliminin hâkim olmasıdır. Bütün çabamız bu büyük ideal içindir. Tarihimiz; coğrafyamızda asırlarca hüküm süren kardeşliğin en güzel örneklerinin şahididir.

 

            Bu anlamlı gün de İlçemiz, balkanlardan gelen güzide misafirlerimizle şenlenmiş, dostluk köprülerinin temelleri adeta yeniden inşa edilmiştir.  

 

                 Bugün, Ulu Önder Atatürk’ün: “Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı, bir mutluluk parıltısısınız! Memleketi asıl aydınlığa boğacak sizsiniz. Kendinizin ne kadar mühim, kıymetli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şeyler bekliyoruz.” Yürekten haykırışını çocuklarımızın daha iyi anladığına inanıyorum. 

 

            Bu vesileyle TBMM’nin kuruluşunun 96. Yılında gözbebeğimiz çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor,  başta bugünü çocuklara armağan edenGazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, vatan için fedakârlığın en büyüğünü yapan tüm şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.

 

Cumhuriyet Caddesi Lalapaşa Hükumet Konağı Giriş Kat - 0284 321 40 02

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.