EDİRNE LALAPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yaşar DANIŞ 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Nedenile Mesaj Yayımladı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yaşar DANIŞ 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Nedenile Mesaj Yayımladı

 

Ey şehîd oğlu şehîd, isteme benden makber,

Sana âgûşunu açmış duruyor Peygamber.

18 Mart... Büyük Türk Milletinin, tarihinin her anında, vatan aşkıyla ölüme koşan kahramanlarının yazdığı destanların simgesidir. Var olduğu günden bugüne İstiklal uğruna verilen onur mücadelelerinin özetidir. Bugün, teknolojide ilerleyenlerin değil gönüllerde yer edinenlerin zaferidir. En önemlisi de, ülkemiz için fedakârlığın en büyüğünü yapan, aziz şehitlerimize vefanın günüdür.

 

Her karışı gencecik şehit fidanlarıyla süslenen bu topraklardır en önemli değerimiz. Her daim milletimizin her bir ferdinin yüreğindeki umutlarla yeniden yeşeren ecdat yadigârı bir vatan parçasıdır emanetimiz. Vatan uğrunda verdiğimiz canla, şanlı bayrak için döktüğümüz kanla belirlenmiştir geleceğimiz. Hiçbir zaman başımızın eğilmediği, acılarımızı zaferlerin içine kattığımızdır geçmişimiz.

 

Tarihimiz, içimizi titretirken ruhumuzu şahlandıran nice destanların şahididir. Bazen Alparslan olur Malazgirt'te kapılar açar; Sultan Murad olur Kosova'ya, Yıldırım olur Niğbolu'ya koşarız. Bazense Fatih olur İstanbul'da çağları aşar, Atatürk olur Çanakkale'de, Sakarya'da yeniden doğarız. 

 

Bizleri geleceğe taşıyan her zafer, silahların değil, toplu vuran yüreklerin, birbirine kenetli gönüllerin zaferidir. Göz bebeği gibi kolladığı yavrusunu "Haydi oğul, ya şehit ol ya gazi!" diyerek askere yollayan anaların, savaşın en kritik anında "Ben size taarruzu değil, ölmeyi emrediyorum!" diyerek zafere ulaştıran komutanların zaferidir.

 

Bu vesile ile; 18 Mart Şehitler Günü'nde vatan için fedakârlığın en büyüğünü yapan tüm şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla yâd ediyorum.

 

 

                                                                                                                                             Yaşar DANIŞ

                                                                                                                                       İlçe Millî Eğitim Müdürü

 

 

Cumhuriyet Caddesi Lalapaşa Hükumet Konağı Giriş Kat - 0284 321 40 02

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.