EDİRNE LALAPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Mesajı

24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Mesajı

 

 

Öğretmen umuttur, güvendir, gelecektir. Milletimizin var oluşunun ve yarınlarının mimarıdır. Ülkemizin her köşesine ulaşan güzelliklerin arkasındaki en önemli güçtür. Toplumun damarlarına yayılan sevginin, saygının kaynağı, kazanılan başarının anahtarıdır.

             Öğretmenlik, hiç sönmeyen bir mum gibi kendini asla tüketmeyen, toplumu aydınlattıkça kendini yücelten bir meslektir. Emekliliği olmayan, her zaman toplumun önünde, vazifesini ömür boyu devam ettiren kutsal bir makamdır. Hakkı ödenemeyecek bir payedir.

              Hata yapmanın imkânsızlığının idrakinde bir mesleğin mensupları olarak, taşıdığımız sorumluluğun bilinciyle geleceği ilmek ilmek örme gayretindeyiz. Amacımız, Başöğretmen Ulu Önder Atatürk’ün “ Cumhuriyet sizden "fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür" nesiller ister.” veciz sözündeki mesajı gerçekleştirmektir.

              Unutmamalıyız ki, tüm değerlerin anlamını yitirdiği günümüz dünyasında, minik yüreklere ilgiyle, sevgiyle, bilgiyle dokunuşunuz, milletimizi aydınlık ve güçlü yarınlara ulaştıracaktır. Her şey sizin, şefkat dolu kalbinizde, bilgiyle donanmış zihninizdedir. Gelecek sizin ufuk çizginizde, paha biçilmez emeğinizdedir.

              Bu duygularla, tüm öğretmenlerimizin Öğretmeler Gününü kutluyor, ebediyete intikal etmiş başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm öğretmenlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.

 

Cumhuriyet Caddesi Lalapaşa Hükumet Konağı Giriş Kat - 0284 321 40 02

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.