EDİRNE LALAPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Kemalettin AYDIN'ın "15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü" Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Kemalettin AYDIN'ın

 

Kurşunun adeta adres sorarak şehit ettiği 250 fidanın her biri hayretlere düşürecek cinsten hikayelerle dolu birer cennet yolcuları olmuştur. Şehadetin bizlere nasip olmadığı;ama şahitliğimizin nasip olduğu o eşsiz geceyi nesilden nesile aktarmak boynumuzun borcudur.
Kimsenin hiçbir güruh veya kişilere aklını kiraya vermemesinin, Allah'ın verdiği bu melekeleri düzgün kullanmasının ne denli mühim olduğunu acı tecrübelerle görmüş olduk. 
Ülkemiz üzerinde plan yapanların öngörülemeyen bir ülke ve millet olduğumuzu bir kez daha görmeleri önemli bir vakıadır.

Binlerce yıllık asil tarihi ve her dönem dik durabilen liderleriyle pek çok badireyi atlatmış bu Necip Milletin yarınlarda da aynı kararlılık ve azmi göstereceğine inancım tamdır.

Ötüken Ovası'ndan şahlanıp Anadolu'nun kapısını açmış Sultan Alparslan, Peygamber Efendimizin müjdesine nail olup İstanbul'un burçlarına sancak diken Sultan Mehmed, Kurtuluş Savaşında yedi düvele meydan okuyarak 'Ya İstiklal Ya Ölüm' parolasıyla Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Akif'in:" Gömelim gel seni tarihe desen sığmazsın..." sözüyle anıtlaşan şanlı milletimiz, geçmişte yaptığı gibi yine bir karanlık gecede -15 Temmuzda- bu sefer de Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğiyle gönderden indirilmeye çalışılan bayrağımızı alçakların saldırısından kurtararak "Dalgalan sen de şafaklar gibi ey şanlı hilal, Olsun artık dökülen kanlarımın hepsi helal, Ebediyyen sana yok ırkıma yok izmihlal! 
Hakkıdır hür yaşamış bayrağımın hürriyet; Hakkıdır Hakka tapan milletimin istiklal" diyerek İstiklal ve istikbal mücadelesini zafer ile neticelendirmiştir.

Bu duygu ve düşüncelerle 15 Temmuz'da vatani için şehit düşen tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimizi ise şükranla yâd ediyorum.

 

                                                                                                                                                   Kemalettin AYDIN

                                                                                                                                               İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

24-07-201924-07-2019

Cumhuriyet Caddesi Lalapaşa Hükumet Konağı Giriş Kat - 0284 321 40 02

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.