EDİRNE LALAPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Lalapaşa İlçemizde “İyi Dersler Şoför Amca Projesi” Etkinliği Gerçekleştirildi.

   
Lalapaşa İlçemizde “İyi Dersler Şoför Amca Projesi” Etkinliği Gerçekleştirildi.

 

"Trafikte Sorumluluk Hareketi" kapsamında, taşımalı eğitim sisteminde öğrenci taşımacılığı yapan şoförlerin trafik güvenliği, ilk yardım ve iletişim becerileri konusunda bilgi ve becerilerini artırarak, bu şoförlerin kapasitesinin geliştirilmesi amacıyla; 18 Aralık 2014 tarihinde saat: 09.30 da Cumhuriyet Ortaokulu Toplantı Salonunda Lalapaşa İlçemizde taşımalı eğitim sisteminde öğrenci taşımacılığı yapan servis şoförlerine “Trafik Güvenliği”, “ Araç İçi İletişim”, “İlkyardım” ve “Mevzuat” konularında şoför eğitimi yapılmıştır.

 

  

Projenin Hedefleri

 

• Okul servis şoförlerinin eğitimi için standart eğitim programı geliştirmek ve yaygınlaşması için proje ortakları ile iş birliği yapmak.

 

• Proje web sitesi aracılığıyla, hedef grupların gerekli belgelere ve kaynaklara ulaşmasını sağlayarak, güvenli öğrenci taşımacılığı konusunda ilgili taraflarda farkındalık ve bilinci geliştirmek.

 

• Jandarma Genel Komutanlığı personel formatörler aracılığıyla, seçilen illerde ilkokul öğrencilerine yönelik eğitimler vermek.

 

• Okul yönetimi, veliler, öğrenciler ve şoförlere yönelik, öğrenci taşımacılığı özelinde trafik güvenliği konusunda farkındalığı geliştirici iletişim çalışmaları yürütmek.

 

 

Projenin Yararları

 

• Öğrenci taşımacılığına yönelik, özel bir eğitim programının geliştirilmesi, bu konudaki standart eğitim içeriği ihtiyacını karşılayacaktır.

 

• İlgili tüm paydaşların bir araya gelmesi sayesinde, bu alandaki sorunlar, ihtiyaçlar ve beklentiler kapsamlı bir şekilde ortaya çıkabilecektir.

 

• İlgili tüm paydaşların bir araya getirilmesi, öğrenci taşımacılığı alanında koordinasyon ve iş birliğini pekiştirecektir.

 

• Öğrenci taşımacılığı alanına özel bir eğitim programının geliştirilmesi sayesinde, bu eğitimi alan şoförlerin tercih edilir hale gelmesi sağlanacak, böylece okul servis şoförleri daha itibarlı bir konum elde edecektir.

 

Cumhuriyet Caddesi Lalapaşa Hükumet Konağı Giriş Kat - 0284 321 40 02

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.